Rosyjska wiza tranzytowa

Wybierz


Bilety i hotele

Wymagane dokumenty

 1. Kopia wizy państwa docelowego i kopia biletów (lotniczych, kolejowych) lub kopia dokumentów samochodowych
  Podstawą uzyskania wizy jest kopia wizy państwa docelowego i kopia biletów (lotniczych, kolejowych) lub kopia dokumentów samochodowych wraz z oświadczeniem podróżnych o trasie podróży, maksymalnie do 10 dni, jedno- lub dwukrotna.

  Wiza tranzytowa nie jest wymagana w przypadku dokonania przesiadki w ciągu 24 godzin bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska oraz posiadania wizy (jeżeli jest potrzebna) i biletów do państwa docelowego.

  W przypadku opuszczenia strefy tranzytowej w tranzycie lotniczym jednokrotna wiza tranzytowa wydawana jest na okres do 3 dni w jedną stronę, a dwukrotna na okres do 6 dni.

  Dwukrotna wiza tranzytowa jest wydawana w przypadku dwukrotnego przejazdu przez terytorium Federacji Rosyjskiej w ciągu 1 miesiąca.

 2. Paszport
  Nieuszkodzony paszport, w którym są co najmniej 2 czyste strony obok siebie przeznaczone na wizy i ważny co najmniej 6 miesięcy od daty upłynięcia ważności wizy.
 3. Zdjęcie
  Zdjęcie o wymiarach 3,5x4,5 cm (wyłącznie kolorowe!) powinno być wykonane na jasnym tle z wyraźnym wizerunkiem twarzy, zrobione na wprost, bez okularów z ciemnymi szkłami i bez nakrycia głowy. Zdjęcie powinno być aktualne.
 4. Wniosek wizowy
  Wypełniony i osobiście podpisany kwestionariusz wizowy. Wniosek wizowy wypełnia się wyłącznie elektronicznie w języku rosyjskim lub angielskim korzystając ze specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji http://visa.kdmid.ru/
 5. Ubezpieczenie
  Polisa ubezpieczenia medycznego do 30 000 euro ważna na terytorium Rosji, z terminem ważności całkowicie pokrywającym się z terminem ważności wizy.

Cena wizy tranzytowej

 • Rozpatrywanie wniosku do 10 dni (tryb zwykły)      -  300 zł
 • Rozpatrywanie wniosku do 5 dni (tryb ekspresowy) -  600 zł
 • Pośrednictwo wizowe - 190 zł
 • Ubezpieczenie w zależności od ilości dni np. 1 - 3 dni - 15 zł

 

Wyślij listę na mój email Wydrukuj